Návrhári

Patrik Illo

Patrik pôsobí ako hlavný dizajnér a vizuálny umelec v spoločnosti RONA, a.s., venuje sa dizajnu skla, experimentálnemu dizajnu, tvorbe objektov a inštalácií. Od roku 2010 je vedúcim Ateliéru SKLO na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Získal niekoľko dizajnérskych ocenení a jeho diela boli prezentované na 40 samostatných výstavách a viac ako 100 spoločných výstavách na Slovensku aj v zahraničí, ako aj v rôznych publikovaných zbierkach.

Aleksandra Stencel

Mladá poľská dizajnérka, žijúca na Slovensku. Od roku 2013 pracuje pre skláreň RONA, a.s., v Lednických Rovniach. Vyštudovala Akadémiu výtvarných umení Jana Matejka v poľskom Krakove s magisterským titulom v oblasti dizajnu výrobkov. Počas štúdia absolvovala stáž v Ateliéri Sklo na VŠMÚ v Bratislave. Za vynikajúce študijné úspechy jej bolo udelené štipendium Ministerstva kultúry a národného dedičstva v Poľsku. V roku 2013 získala cenu za najlepšiu kolekciu v Bratislavskom dizajnovom týždni.

Marika Račeková

Narodila sa v Trenčíne na Slovensku. V roku 2007 Marika absolvovala VŠVU v Bratislave, kde sa špecializovala na oblasť sklárskeho umenia. Od roku 2008 pracuje v sklárňach RONA ako dizajnérka. V roku 2009 získala cenu spoločnosti Rona v spolupráci s galériou Nova. Okrem priemyselného dizajnu je aktívna aj v autorskom dizajne. Jej výrobky a sklenené objekty je možné vidieť na rôznych skupinových výstavách doma aj v zahraničí, na sklárskych sympóziách, ako aj na individuálnych výstavách.

Miloš Janků

Miloš absolvoval v roku 1974 Strednú umeleckopriemyselnú školu sklársku v Železnom Brode. Jeho hlavným zameraním je priemyselný dizajn, ale pracuje aj s interiérovými umeleckými predmetmi a so strojovo vyrábanými sklenenými súpravami. Miloš pracoval pre sklárskych výrobcov ako je Crystalex, Jihlavské sklárne, Sklárne Bohemia Světlá, Avir Union, Lustry Kamenický Šenov, Sklo Union, Osvetlovacie sklo a od roku 1996 pracuje pre spoločnosť RONA.