Strojové fúkanie skla

Ťahaná noha

V roku 2001 sa spoločnosť RONA predstavila ako prvá spoločnosť s technológiou takzvanej „ťahanej nohy". Tento proces vytvára monolitický výrobok z pôvodného dvojdielneho procesu a následne výrazne zvyšuje jeho mechanickú odolnosť a trvanlivosť. RONA dnes vlastní automatické technologické procesy, ktoré simulujú ručnú výrobu a vytvárajú výrobky vysokej kvality. Okrem toho má RONA pre technológiu „ťahanej nohy" vytvorené veľké portfólio hotových foriem.

Základné princípy

Kvalifikovaní zamestnanci, správna motivácia a riadenie tých najnáročnejších technológií sú základnými princípmi úspechu spoločnosti RONA. Netýka sa to len aplikácií moderných procesov výroby skla, ale aj postupného zlepšovania všetkých fáz výrobných procesov s cieľom dosiahnuť najlepšie prevedenie hotových výrobkov. Súčasne je výroba spoločnosti RONA v súlade s environmentálnou legislatívou EÚ.

Strojové fúkanie skla

Videoprezentácia

Bez olova

Zvláštna pozornosť je venovaná zloženiu sklenej šarže. RONA vyrába vlastné sklo v kvalite bezolovnatého krištáľu tzv. krištalínu. Ide o dobre vyváženú zmes, ktorá obsahuje kysličníky vzácnych kovov. Výsledkom je dokonalá farba skla s nádherným zvukom. Jeho čistota zotrváva brilantná aj po 1500 cykloch umývania v umývačkách riadu a zaručuje vysokú úroveň trvanlivosti a odolnosti, ktorú oceníte aj niekoľko rokov.

Kreatívny dizajn

Zoznámte sa a spoznajte najmodernejšie technológie spoločnosti RONA, ktoré sú súčasťou nášho skla. RONA, skláreň na Slovensku, ponúka tie najkvalitnejšie kalichy. Naše výrobky predstavujú jedinečnú kombináciu elegancie a technológie v spojení s kreatívnym dizajnom. Jemne spracované okraje za studena a krásne tvarované stonky sú synonymom pre sklenené výrobky RONA. Darovanie darčeka v zmysle skla RONA predstavuje vyjadrenie vašej veľkej úcty k priateľom.